Dieta dla kobiet w ciąży

Kobieta będąc w ciąży martwi się już nie tylko o siebie, ale i swoje dziecko. Idąc do apteki nie zastanawia się do końca, który preparat witaminowy wybrać. Bierze kilka z nich i zaczyna zażywać wszystkie naraz. Niestety suplementy diety dla kobiet w ciąży oferują odmienny skład i efekty działania. Nie mogą być zatem stosowane jednocześnie, ponieważ zarówno niedobór, jak i nadmiar pewnych składników odżywczych bywa szkodliwy.

W aptece warto zapytać o stosowną suplementację, jeśli nie skonsultowało się jej ze swoim lekarzem. Innym rozwiązaniem jest wizyta nie tylko u lekarza, ale i dietetyka, który będzie wiedział, co i jak dobrać. Ostatecznie liczą się dawki zażywanych preparatów.

http://www.mumomega.pl/dieta-dla-kobiet-w-ciazy

Także w przypadku, gdy w grę wchodzą suplementy diety dla kobiet w ciąży. Przed ciążą z kolei kobieta powinna pamiętać, jak ważnym jest stosowanie kwasu foliowego oraz witaminy D. Tutaj jednak można pokusić się o samodzielny zakup i stosowanie zgodnie z informacjami uzyskanymi od farmaceuty bądź zamieszczonymi na załączonej ulotce.