Jakie są wskazania do terapii manualnej kręgosłupa i gdzie zgłosić się po pomoc?

terapia manualna kręgosłupa

Ktoś polecił Ci terapię manualną kręgosłupa? Nie wiesz, komu dedykowane są takie metody leczenia? A może nie wiesz, jakie są wskazania do terapii manualnej kręgosłupa lub gdzie zgłosić się po pomoc? Poniższy tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Terapia manualna kręgosłupa – wskazania

Prawdę mówiąc, to terapia manualna kręgosłupa zalecana jest przy wielu różnego typu problemach. Na pewno będzie to dyskopatia lędźwiowa, rwa kulszowa, czy lumbago. Jednak to dopiero początek, ponieważ leczenie bólu kręgosłupa w ten sposób jest wskazane również przy nadwyrężeniach konkretnych partii mięśniowych, stawów, czy nawet więzadeł. Co więcej, terapia manualna kręgosłupa może okazać się przydatna wtedy, gdy mamy za sobą wypadek, który ciało stara się nadmiernie rekompensować, a więc na przykład mowa tutaj o zwichnięciu kostki, biodra, czy kolana.

Dźwiganie ciężkich przedmiotów, niewłaściwe wzorce mięśniowe, czy zmiany hormonalne w ciąży także zachęcają do tego typu terapii. Problemy trawienne (wzdęcia, zatwardzenie, biegunka),  zespół jelita drażliwego, czy endometriozę również można leczyć z pomocą terapii manualnej kręgosłupa. Bóle promieniujące do klatki piersiowej, drętwienie i mrowienie kończyn, kłucie w mostku oraz przewlekły ból szyj wywołany stresem lub niewłaściwą pozycją ciała także zachęcają do tego typu metod leczenia.

Terapia manualna kręgosłupa – gdzie po pomoc?

Terapia manualna kręgosłupa wzbudza coraz większe zainteresowanie, więc widać, że powoli zaczyna pojawiać się w ofercie coraz większej ilości punktów. Oczywiście każdy z nich może zaoferować nam zupełnie inny zakres wsparcia, czy umiejętności. Dlatego, jeśli liczymy na dobre efekty z terapii manualnej kręgosłupa, to lepiej zwracać większą uwagę, gdzie chcemy zgłosić się po pomoc. Godne uwagi jak zawsze pozostają profesjonalne kliniki osteopatii, ponieważ zatrudniają najlepszych specjalistów z branży, którzy na co dzień diagnozują i leczą różne dolegliwości kręgosłupa.

Dysponują oni szeroką wiedzą medyczną i anatomiczną, do perfekcji opanowali też różne techniki manualne, które dobierają do schorzeń swoich pacjentów. Dzięki temu można liczyć na pomoc przy bólach kręgosłupa, jak również na łagodzenie dyskomfortu i dolegliwości. Jakby tego było mało, to osteopaci na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje poprzez udział w różnego typu kursach, czy szkoleniach, co przekłada się też na najwyższą jakość usług.