Kiedy dzieci zaczynają koślawić stopy

Koślawość stóp to dość powszechne zjawisko u dzieci. Często pojawia się, kiedy maluchy zaczynają się uczyć i w niewłaściwy sposób ustawiają swoje stopy. Bywa jednak, że dzieci koślawią swoje stopy znacznie później, na przykład przez źle dobrane obuwie. Na szczęście, można zaradzić takiej sytuacji i sprawić, że wada postawy zniknie. Konieczna jest jednak najpierw wizyta u specjalisty, który najprawdopodobniej zaleci wkładki supinujące dla dzieci. Ich rolą jest wymuszanie właściwej postawy stóp podczas chodzenia.

Jak dobrać odpowiednie wkładki supinujące dla dzieci?

  • Najważniejsze, aby takie wkładki dopasował specjalista, najlepiej fizjoterapeuta.
  • Poprzedzone powinno być to komputerowym badaniem stopy oraz wykonaniem jej odcisku.
  • Polecane są wkładki wykonywane ręcznie ze skóry naturalnej.

Takie indywidualnie dopasowane wkładki supinujące dla dzieci to najlepsza metoda na to, żeby ich małe stópki szybko wróciły do właściwej postawy. Już po kilku tygodniach ich stosowania można zauważyć sporą różnicę.

Zapraszamy na https://fororto.pl/wkladki-supinujace-dla-dzieci/.

Czy same wkładki supinujące wystarczą?

Taką diagnozę powinien zawsze postawić lekarz. Na pewno nieoceniona jest rola takich wkładek, ponieważ wymuszają odpowiednią postawę i stabilizują stopę, nie rozleniwiając jej przy tym. Zazwyczaj lekarze zalecają dodatkowo wykonywanie prostych ćwiczeń, które mają wspomagać powrót do właściwej postawy. Takie ćwiczenia można z dzieckiem wykonywać w domowym zaciszu, traktując je nawet jako dobrą zabawę. Im częściej dziecko ćwiczy, tym szybciej można liczyć na całkowitą poprawę.