Kosmetyki naturalne – hit czy mit?

Kremy i balsamy pochodzenia naturalnego podbijają światowe rynki. Czemu się tak dzieje? Aktualnie panuje trend powrotu do natury. Po czasach fascynacji sztucznymi składnikami, wypełniaczami, modyfikowanymi i przetworzonymi produktami, świat zawrócił i dostrzegł na nowo piękno płynące z natury. Nasza skóra zasłużyła po prostu na odpowiednią pielęgnację i lepsze dobranie składników. Wybór kosmetyków naturalnych to jak się okazuje najlepszy wybór. Warto postawić pierwszy krok w świecie pielęgnacji. Natura to przecież nic innego jak organiczność czy ekologia. Warto żyć w zgodzie z naturą.

Co wyróżnia kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne różnią się od tradycyjnych doborem surowców. Teoretycznie produkty pozyskiwane naturalnie są dla nas lepsze i to właśnie ich powinniśmy używać. Dodatkowo kosmetyki naturalne pozbawione są sztucznych barwników, konserwantów i syntetycznych kompozycji zapachowych. Coraz częściej spotykamy informację o braku silikonów i parabenów. Jest to oczywiście bardzo korzystna zmiana. Takie kosmetyki są skuteczniejsze, a ich działanie jest bezpieczne dla naszego organizmu. Kosmetyki naturalne to kosmetyki, które na pierwszym miejscu stawiają po prostu ekologię.

Jakie są minusy kosmetyków naturalnych?

Jednak istnieje szereg minusów. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim krótki termin przydatności. Takie kosmetyki przez swój skład pozbawiony konserwantów nie mogą długo stać na naszej półce. Cena również jest bardzo istotna. kosmetyki naturalne są zwykle dużo droższe od drogeryjnych, tradycyjnych kosmetyków. Proces ich wytwarzania jest bardziej skomplikowany a pozyskiwanie surowców wymaga większych starań niż syntetyzowanie ich. . Często wydaje nam się, że kosmetyki naturalne są kosmetykami przeznaczonymi dla osób zmagających się z alergią. Jednak w rzeczywistości nie są to kosmetyki idealne dla osób mających alergię chociażby na jeden składnik zawarty w preparacie danego kosmetyku. Co ciekawe jeżeli człowiek ma alergię np. na cytrusy, to może okazać się także, że nie powinien stosować kremu z olejkiem z innego owocu. Może to się po prostu powielać. Koniecznie odwiedź stronę : https://www.orientana.pl/