Na czym polega druk na PCV?

Przede wszystkim druk na PCV wykorzystywane jest do tworzenia materiałów reklamowych w postaci szyldów, sztywnych plakatów, czy też różnego typu tablic. Jest to wyjątkowo ekonomiczny materiał, który pozwala na stworzenie produktu odpornego na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Jakie są cechy płyt PCV?

Podstawowe cechy używanych do zadrukowania płyt PCV to grubość i rozmiar. Są to parametry, które można wybierać w zależności od swoich potrzeb. Grubości płyt PCV rozpoczynają się już od 1 mm, a mogą dochodzić nawet do 10 mm. Wymiary płyt z tego materiału są standaryzowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować je idealnie do naszych wymagań. Zaletami płyt PCV jest ich dostępność, stosunkowo niska waga i to, że materiał jest całkowicie niepalny. Oprócz tego są to produkty odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a ponadto pozwalają na niesamowicie dokładnie odwzorowanie kolorystyczne projektu, dzięki czemu ich estetyka jest na bardzo wysokim poziomie.

Sprawdź – https://www.avatar.pl/tablice-reklamowe-druk-na-pcv-warszawa/.

Druk na PCV – jak wygląda obróbka polichlorku winylu?

PCV jest bardzo wdzięcznym materiałem do obróbki ze względu na swoją termoplastyczność. Dzięki swojej strukturze płyty PCV łatwo poddają się każdego rodzaju obróbce, dzięki czemu wykonanie dzięki nim różnego rodzaju kształtów i wzorów wydaje się banalnie proste. Oczywiście w przypadku posiadania odpowiednich narzędzi faktycznie takie jest. Tego rodzaju płyty reklamowe mogą być klejone, dzięki czemu ich trwałość wzrasta, a możliwości uzyskania unikalnych efektów wizualnych zwiększają się. Wszystko zależy więc od wyobraźni klienta i oczywiście zasobności jego portfela.