Jak wybrać dobry kurs przedłużania rzęs?

Pielęgnacja i stylizacja rzęs to dziś świetny pomysł na biznes. Materiały do tego są ogólnodostępne, chętnych kobiet wiele, a kurs przedłużania rzęs można zrobić w kilka tygodni. Jak wybrać taki, który naprawdę nauczy nas przedłużania rzęs?

Szukamy kursu przedłużania rzęs w sieci

Pierwsze miejsce, gdzie będziemy szukać kursu przedłużania rzęs to oczywiście sieć. Jest mnóstwo ogłoszeń firm i zakładów kosmetycznych, które takie kursy oferują. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na to, jak długo dana firma działa na rynku, od kiedy robi kursy, kto w niej pracuje. Poszukajmy też opinii o stylistkach i opinii na temat samego kursu. Weźmy poprawkę na to, że kurs przedłużania rzęs to nie to samo co kurs zagęszczania rzęs,dlatego chcąc posiąść wiedzę w obu tych kwestiach, warto zawczasu poszukać odpowiedniego szkolenia (https://lashdesign.pl/kursy-przedluzania-i-zageszczania-rzes/).

Jak ocenić czy kurs przedłużania rzęs jest dobry

Prawdziwy kurs przedłużania rzęs powinien trwać co najmniej kilka godzin. Poza tym powinien być wykonywany przez certyfikowanego trenera, zakładać kilka krótkich przerw, profesjonale produkty do przedłużania rzęs i kończyć się zdobyciem certyfikatu. To oznacza, że dobry kurs kończy się egzaminem, na którym sprawdzane są pozyskane przez nas umiejętności. Dobre kursy dzielone są na część podstawową i zaawansowaną i każda z tych części oceniana jest oddzielnie. To, co wyróżnia dobry kurs to również oddzielenie kursu teoretycznego od praktyki – najpierw trzeba przecież poznać teorię. Co do ceny, dobre kursy zaczynają się od 700 zł i pną się w górę aż do kilku tysięcy. Jednak nie trzeba tyle płacić, by znaleźć dobry kurs. Taki za 900-1000 zł zwykle wystarczy jeśli posiadamy podstawową wiedzę z zakresu kosmetyki estetycznej.